demo day creative business cup

wraz z wydarzeniem towarzyszącym

warsztaty startup world

WARSZTATY STARTUP WORLD

Warsztaty stacjonarne w dniu 22 maja w hotelu Ibis Styles, przy ul. Solidarności 7 w Lublinie.

WARSZTATY INTRO

godz. 9.00-10.30

prowadzący: Edyta Gargaś

godz. 10.45-12.15

prowadzący: Michał Czajkowski

DEMO DAY CREATIVE BUSINESS CUP POLAND

Wydarzenie stacjonarne w dniu 22 maja w hotelu Ibis, przy ul. Solidarności 7 w Lublinie.

godz. 13:00

godz. 13:15 – 13:30

godz. 13:30 – 15:30

godz. 15:30 – 15:45

godz. 15:45 – 17:30

od godz. 18:00

Uroczysta inauguracja

Keynote Speech

Sesje start-up’s Pitch Finałowej 15-tki cz.I

Przerwa kawowa

Sesje start-up’s Pitch Finałowej 15-tki cz.II

Ogłoszenie wyników konkursu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WARSZTATACH

warsztaty grupa intro

Blok I, godz. 9.00-10.30

Budowanie modelu biznesowego z wykorzystaniem Bussines Model Canvas

prowadzący: Edyta Gargaś

Udział w warsztacie daje możliwość poznania podstawowych zagadnień z zakresu projektowania modeli biznesowych dla przedsięwzięć/pomysłów biznesowych. Narzędzia, które poznasz w trakcie warsztatu są standardowo używane do projektowania produktów cyfrowych i innowacji, niemniej są na tyle skuteczne i uniwersalne, że wykorzystasz je również w swojej codziennej działalności na uczelni, a nawet do zarządzania rozwojem swojej ścieżki zawodowej. W trakcie warsztatu poznasz również elementy procesu oparte o metody wywodzące się z Customer Development, Desigh Thinking i dowiesz się, co w miał na myśli Ash Maurya pisząc: “Life’s too short to build something nobody wants.”

Czego dowiesz się na warsztacie:

czym jest szablon modelu biznesowego BMC i do czego możesz go wykorzystać,
dlaczego to co myśli użytkownik ma znaczenie,
jak budować produkt adaptacyjnie i przyrostowo,
poznasz narzędzia BMC Canvas, Mapa Empatii, VP Canvas.

Edyta Gargaś

Edyta Gargaś

od 7 lat pracuje z zespołami rozwijającymi innowacyjne modele biznesowe przy wykorzystaniu metod Design Sprint, Lean Startup i Customer Development. Ukończyła Szkołę Coachów, Szkołę Zarządzania Procesami Rozwojowymi w organizacji oraz liczne kursy z zakresu komunikacji i zwinnego zarządzania projektami.

Menager inkubacji w projekcie Platforma Startowa Unicorn Hub od 4 lat. W tym czasie układała, wspomagała realizację i monitorowała czteromiesięczne procesy inkubacji pomysłów biznesowych dla blisko 50 spółek spółek startupowych biorących udział w projekcie.

Współpracowała z samorządami w zakresie opracowania planów wdrożenia narzędzi cyfrowych do wspomagania zadań JST.

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w aplikowaniu, realizacji i rozliczaniu projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych w obszarze kształcenia, rozwoju zasobów ludzkich oraz rozwoju przedsiębiorstw.

warsztaty grupa intro

Blok II, godz. 10.45-12.15

Team building

prowadzący: Michał Czajkowski

Budowanie zespołu startupu niesie ze sobą wiele ryzyk. Jedno z nich wynika z pokusy dobierania wyłącznie osób podobnych do siebie. Team zrównoważony nie tylko kompetencyjnie, ale i osobowościowo ma większe szanse na powodzenie, niż zespół, któremu tej równowagi brak. Podczas warsztatu „Team Building” uczestnicy podniosą swoją samoświadomość, lepiej zrozumieją zachowania innych ludzi oraz dowiedzą się, jak tworzyć zespół oparty na różnorodności i wykorzystać potencjał płynący z różnic osobowościowych. 

Michał Czajkowski

Michał Czajkowski

trener zarządzania, konsultant, partner zarządzający w Anapse Consulting & Training. Łączy wieloletnie doświadczenie przedsiębiorcy, menedżera rozwoju biznesu i sprzedaży z praktyką rozwojowo-doradczą skierowaną do menedżerów różnego szczebla, zarządów firm oraz przedsiębiorców. Wspiera startupy na etapie tworzenia pomysłów oraz w procesach inkubacji i akceleracji. Prowadzi warsztaty i sesje doradcze z obszaru komunikacji, fundamentów zarządzania, strategii, kreatywnego myślenia i tworzenia modeli biznesowych. Współpracuje z Platformą Startową Unicorn Hub, działa w ramach programów PARP – Poland Prize i Akademia Menedżera Innowacji, realizuje usługi doradczo-szkoleniowe dla polskich i międzynarodowych firm z branż produkcyjnej, handlu oraz usług B2B i B2C, a także nowoczesnych technologii. Aktywnie prowadzi działania wspierające zagraniczne firmy w wejściu na polski rynek.

warsztaty grupa EXPLORE

Blok I, godz. 9.00-10.30

Venture Capital – finansowanie rozwoju startup inwestycjami kapitałowymi 

prowadzący: Marcin Bielówka

Na warsztacie uczestnicy – startupy będące na ścieżce pozyskiwania kapitału:

  • dowiedzą się jak jest skonstruowany i jak działa Fundusz VC dzięki czemu lepiej poznają oczekiwania swojego potencjalnego wspólnika i partnera;
  • zastanowią się ile warty jest startup, dzięki czemu będą wiedzieli za ile (i jaką) część spółki oddać inwestorowi;
  • przeanalizują Term-Sheet, dzięki czemu poznają podstawowe warunki inwestycji kapitałowych w spółki na wczesnym etapie rozwoju.
     
Marcin Bielówka

Marcin Bielówka

ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych oraz nadzoru nad zespołami analitycznymi i transakcyjnymi. Od 12 lat kieruje funduszami seed-capital (Fundusz Zalążkowy KPT, INNOventure), inwestującymi w innowacyjne firmy rozwijające najnowsze technologie. Ponad połowa z tych firm – najbardziej dojrzałych rynkowo – potwierdziła swoją atrakcyjność dla inwestorów venture capital, uzyskując kolejne rundy finansowania, wchodząc na giełdę lub będąc odkupiona (exit). W portfolio prowadzonych funduszy znalazły się takie spółki jak: Synerise, Husarion/Husarnet, Exdin Solutions, Motivizer, Poltreg, Sidly, SDS Optic, Cardiomatics, Saventic Health, Widmo Spectral Technologies, Sky Engine i in. Jest również pomysłodawcą i współzałożycielem Platformy Startowej Unicorn Hub.

warsztaty grupa EXPLORE

Blok II, godz. 10.45-12.15

PO CO POPEŁNIAMY BŁĘDY, CO NAM SIĘ WYDAJE, A JAKA JEST PRAWDA – WARSZTAT Z BIZNESOWEGO PODEJŚCIA DO BMC

prowadzący: Jarosław Duda

Jarosław Duda

Jarosław Duda

Dyrektor Komunikacji i Internal Corporate Venturing w Britenet, firmie na rynku usług IT działającej wśród klientów na całym świecie od ponad 16 lat, zatrudniającą ponad 1000 specjalistów IT.

Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w budowaniu firm z różnych sektorów, współpracował z ponad 100 startupami na rynku polskim, EU i Azji. Founder i inwestor w startupach. Zajmuje się następującymi tematami ze startupami: budowanie strategii, wspieranie w rozwoju, wspieranie w zdobywaniu funduszy, mentoring rozwojowy. Współpracował z platformą startową Connect oraz Unicorn Hub.

Ukończył studia w zakresie budowania i rozwijania innowacji i startupów w obrębie współpracy z korporacjami na Massachusetts Institute of Technology.